Podsumowanie edycji 2023

„Automotive (z) kobiecą pasją” pod hasłem „Łączymy Siły!” 18-19 maja 2023

Wydarzenie branżowe „Automotive (z) kobiecą pasją” rozpoczęło się oficjalnie w czwartek 18 maja o godzinie 18:00. Sala wypełniła się pełnymi entuzjazmu kobietami związanymi z branżą motoryzacyjną, gotowymi do spędzenia wspólnego czasu w przepięknym otoczeniu hotelu Aries w Wiśle.

Pierwszy warsztat rozpoczęły Beata Praszczyk oraz Marta Skalik, reprezentujące departament QS PACT (Quality Systems Publishing Auditing Consulitg Training) w SQD Alliance. Podczas warsztatu umiejętnie połączyły merytoryczne aspekty swojego wystąpienia dotyczące najnowszych trendów w świecie jakości z networkingiem i integracją uczestniczek. Było to możliwe dzięki przekształceniu prezentacji w formę Quizu Va Banque.

Po zakończeniu warsztatu, uczestniczki wybrały się na kolację. Była to doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości i kontynuowania rozmów na temat branży motoryzacyjnej i nie tylko – dodatkową atrakcję stanowiło ognisko rozpalone nad rzeką na terenie hotelu.

Drugiego dnia wydarzenia, już od samego rana, uczestniczki miały możliwość wzięcia udziału w różnych warsztatach przygotowanych przez prelegentki. Program obejmował wiele interesujących tematów związanych z projektowaniem, komunikacją, rozwojem kariery oraz narzędziami jakości w branży automotive.

Anna Niedźwiedzka-Kubieniec poprowadziła warsztat na temat projektowania w branży motoryzacyjnej wg wymagań systemowych. Uczestniczki dowiedziały się, jakie są kluczowe aspekty projektowania i jak wpływają one na jakość finalnego produktu.

Agnieszka Hundert-Andrzejewska przedstawiła aktualizację VDA 6.3, co było istotne dla wszystkich zainteresowanych stosowaniem tego standardu w swojej pracy.

Warsztat prowadzony przez Justynę Pawlisz dotyczył z kolei tematu skutecznej komunikacji. Uczestniczki miały okazję dowiedzieć się, jak lepiej rozumieć siebie i innych i co przyczynia się do poprawy efektywności komunikacji w zespole.

W tym samym czasie odbywały się również warsztaty:

  • „Jakościowe kalambury” prowadzone przez Annę Farion i Annę Ewę Sienkiewicz. Kreatywność prowadzących i uczestniczek była niemalże nieograniczona i powodowała częste salwy śmiechu.
  • „Rozwiń skrzydła swojej kariery – jak stworzyć idealne elevator pitch” z Katarzyną Jarośką-Kurowską. Warsztat został bardzo dobrze odebrany przez uczestniczki. Podczas zajęć każda kobieta miała możliwość zdobycia wiedzy o skutecznym komunikowaniu swojego celu oraz osiąganiu zamierzonych efektów.
  • „Narzędzia jakości w świecie kobiet” z Darią Piskorz i Aldoną Szymczak, czyli warsztaty kreatywne z wykorzystaniem biżuterii przeprowadzone w przepełnionym kwiatami i ich zapachami Greenhouse zlokalizowanym w pobliżu hotelu.

Po zakończeniu serii warsztatów odbyła się przerwa kawowa, podczas której uczestniczki miały okazję wymienić się spostrzeżeniami i nawiązać nowe kontakty, a w pięknym hotelowym otoczeniu czekały pomocne konsultantki Mary Kay, Oriflame czy też zarządzania zdrowiem z SQD Alliance, które doradzały nie tylko w tematyce make-up czy zdrowego stylu życia ale także pomagały w zmierzeniu się z różnorakimi kobiecymi wyzwaniami.

Po przerwie rozpoczął się panel dyskusyjny dedykowany inicjatywom skierowanym do kobiet w branży motoryzacyjnej. W panelu wzięły udział inspirujące kobiety: Aldona Szymczak (Global Female Network Break), Natalia Jażdżewska (Lady Lean Network ), Magdalena Siwińska (Cykl szkoleń dedykowanych liderkom w branży automotive: Efektywna Liderka), Katarzyna Krawiec(inicjatywa GROW) i Anna Ledwożyw (inicjatywa WISE) i  Beata Praszczyk (AzKP). Dyskusja dotyczyła ważności i znaczenia inicjatyw mających na celu rozwój kobiet w branży automotive oraz wymiany doświadczeń i pomysłów na dalszą współpracę.

Wydarzenie branżowe „Automotive z Kobiecą Pasją” zakończyło się w godzinach popołudniowych, a uczestniczki opuściły salę pełne energii, z nową wiedzą i motywacją do dalszego rozwoju w branży motoryzacyjnej. Łącząc siły, kobiety udowodniły, że są nieodzownym elementem tego dynamicznego środowiska i gotowe są podjąć wszelkie wyzwania, stając się liderkami i tworząc przyszłość branży.

Jak podkreśla Beata Praszczyk – Dyrektor Departamentu QS PACT w SQD Alliance, „uczestniczki bardzo wysoko oceniają możliwość zdobycia wiedzy dotyczącej nowych rozwiązań i standardów dedykowanych branży motoryzacyjnej, do których nasza firma – SQD Alliance ma bezpośredni dostęp. Jako jedyni w Polsce posiadamy licencję VDA QMC (organizacji, która z ramienia producentów samochodów definiuje ww. standardy). Dodatkowym atutem jest atmosfera, miejsce, warsztatowa forma zajęć oraz dzielenie się pasjami w trakcie kuluarowych spotkań”.

Do wydarzenia pozostało

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Zarejestruj się na naszej liście zainteresowanych, aby być pierwszą, która dowie się o niesamowitych wykładach, warsztatach i atrakcjach, które czekają na Ciebie podczas tegorocznego wydarzenia.

Dziękujemy

Rejestracja przebiegła pomyślnie.